| lapadatgeorge a întrebat:

In clasa a IX-a la Stiinte ale Naturii iei chimia de la capat? Reinveti de la baza?

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

N-o sa se reia de la capat, adica de la zero. Trebuie sa ai bazele

| lapadatgeorge explică (pentru fuzzer):

Eu in gimnaziu nu am prea facut chimie, faceam mai multa biologie. Chimia mi se pare super, dar acum nu prea pot sa o inteleg. Oare mai pot recupera? big grin

| fuzzer a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Desigur ca se poate, iti iei o carte sau o culegere, si te pui pe studiat

| lapadatgeorge explică (pentru fuzzer):

Mi-ai putea recomanda una? Am un talent in a-mi comanda carti total nefolositoare! laughing

| fuzzer a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Desigur ca-ti pot recomanda George.

Memorator de chimie Cls 7 si 8 - Claudia-Mihaela Hristodor

10 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Si eu sunt a8-a si vreau sa dau la mate-info sau stiinte si mi-e frica de chimie ca in generala nu prea am facut.Profa vine cu laptopul la scoala si sta pe facebook dandu-ne noua exercitii pe care nu ni le corecteaza/explica sau orice altceva laughing

| Lorely a răspuns:

Da. Insa ideea e sa iti dai interesul sa inveti ca altfel nu faci fata.

| lapadatgeorge explică (pentru Lorely):

Eu in gimnaziu nu am prea facut chimie, faceam mai multa biologie. Chimia mi se pare super, dar acum nu prea pot sa o inteleg. Oare mai pot recupera?

| Lorely a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Nici eu. Dar cel putin la mine, in liceu, a luat totul de la zero. Dar cum spuneam, trebuie sa iti dai interesul sa inveti ca altfel nu poti sa recuperezi (iti spun din propria experientalaughing ).

| Lorely a răspuns (pentru lapadatgeorge):

Sunt mai mult ca sigura ca da, mai ales ca iti si place. big grin PLus de asta, profilul de "stiinte ale naturi" e cel mai bun si chiar daca nu te-ai descurca la chimie, sa nu renunti la el big grin Mie nu-mi plae chimia, decat partea experimentala (cui nu-i place) si totusi rezist.

| wolder a răspuns:

Nu.