| anonim_4396 a întrebat:

In Europa exista doua orase cu acelasi nume, aflate insa in tari radical diferite(din toate punctele de vedere). Care este numele oraselor si in ce tari se afla?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Brest?

15 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

În România - Constanţa şi în Germania Constanta (Konstanz) în statul Baden-Wurttenberg.

| pepe a răspuns:

Mai există 2 localităţi Friedberg, una în Germania şi cealaltă în Austria.

| pepe a răspuns:

În Anglia şi Germania există oraşul Hanover.

| imortal a răspuns:

Sa moara francesca de gasesc ceva daca sti tu zi dracu ca mor de curiozitate

| LCD a răspuns:

Deci?
care e

| feroceboy4u a răspuns:

Targoviste de Romania ....si Targoviste de Bulgariawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este vorba despre orasul Alexandria nu este asa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este vorba despre orasul Alexandria nu este asa? Asa ca sa nu fie curios Imortal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pepe, buna ideea dar...nu. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va dau si doua indicii: ambele sunt orase de marime medie; niciunul nu se afla in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Obsessed, imi pare rau, "care e" nu-i oras. Sau o fi, da' n-am auzit eu de el... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pepe, tarile sunt radical DIFERITE. Austria si Germania sunt...radical asemanatoare, daca mi se permite exprimarea... tongue Keep searching.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uitai tarile: Franta si Belarus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Calarasi romania, calarasi moldova

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Targoviste