| Danandreea a întrebat:

In legatura cu site-ul : http://www.viitoriolimpici.ro/olimp/login.htm; am inteles ca ar fi un concurs; dar pagina principala nu este clara; nu da un regulament; nu inteleg prea bine site-ul. Imi poate cineva explica? Funda:D Raspuns cat mai urgent!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Site-ul este gandit ca un spaţiu virtual în care te poţi pregăti pentru participarea la olimpiada şcolară de matematică, rezovand probleme!--- pregatirea este conceputa ca un concurs care consta in rezolvarea problemelor de matematica ( conf.nivelului la care te aflii ) pentru care primesti o evaluare( un punctaj ). Daca intrii pe forumul site-ului te lamuresti mai bine! Logheaa-te si apuca-te de rezolvat --- profesorii corectori te vor evalua! Numai bine!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Site-ul este gandit ca un spatiu virtual in care te poti pregati pentru participarea la olimpiada scolara de matematica, rezolvand probleme.