| N_8046 a întrebat:

Întrebare pentru cei care aţi fost la Olimpiada de Engleză (clasa a şaptea)!
Ce timpuri verbale v-au dat la test? Care era timpul de lucru? Şi, cam ce fel de subiecte aţi avut? Dacă vă mai amintiţi, vă rog să-mi spuneţi! Eu sunt bună la engleză, dar mi-e o friiică de orice fel de test/olimpiadă :-s.

4 răspunsuri:
| Maryabaii a răspuns:

Iti da din toate timpurile invatate. dar sa stii ca toate olimpiadele sunt aranjate.

| chetzu a răspuns:

Ai aici niste modele :

http://concursul.info/....../index.php

| chetzu a răspuns:

Uite ai aici subiectul:

http://concursul.info/....../index.php

Banuiesc ca iti a Past, present si future.

| r0by2oo9 a răspuns:

Eu am fost anul trecut, timpul parca a fost de 2 ore, trebuie sa stii toate timpurile verbale invatate, iar la locala ne-a dat : un dialog sa-l punem in ordine, un ex de gramatica cu timpurile (sa le punem la timpul potrivit), un ex din care sa alegem forma corecta a unor cuvinte, verbe, etc si o compunere. Cauta p net poate gasesti niste subiecte...