| dodicuta a întrebat:

Ati dat vreun test initiala? Daca da la ce materie? Daca sunteti clasa a saptea imi spuneti niste subiecte care s-au dat?

5 răspunsuri:
| DumiY a răspuns:

Buna!
Sunt si eu in clasa a 7-a. Am dat la romana la geografie la biologie la matematica la istorie si cam atat deocamdata.
L geografie ne-a dat o harta unde erau niste cifre noi trebuia sa scriem tara si capitala. Apoi ne-a dat un exercitiu in care trebuia sa incercuim varianta corecta. La biologie de anul trecut ne-a dat despre animale.La romana un text la prima vedere, trebuia sa analizam niste cuvinte, sa despartem niste cuvinte, sa facem familia lexicala. Si sa alegem din acel text 5 cuvinte si sa facem o compunere cu ele de aproximativ 70-100 de cuvinte. Si inca cateva exercitii.

| dodicuta explică (pentru DumiY):

Zi-mi la istorie te rog ca la istorie nu mai stiu numic la celelalte da.Iti zic eu maine ca dau la chimie si franceza.

| teosbeos a răspuns:

Ar lua mult sa spun ce ne-a dat la testul initial la mate dar in principiu ne-a dat niste exerciti de gandire. iar la bio nea pu intrebari exact din materia de anul trecut

| dodicuta explică (pentru teosbeos):

Zi-mi doar la istorie.

| DumiY a răspuns (pentru dodicuta):

La istori ne-a dat sa zicem ce inseamna monarhie constitutionala si monarhie absoluta. Apoi ne-a dat un text nu il mai stiu spune ceva de biserica si spune ca,,unii se roaga altii se lupta si in sfarsit unii muncesc'',apoi era un exercitiu in care erau niste propozitii si noi trebuia sa le completam si ultimul era sa descriem un domeniu feudal. Ce se afla si am scris ca paduri, mori, prese de ulei, livezi, biserici.