| anonim_4396 a întrebat:

(Intrebare pentru cei ce sunt sau au fost la stiintele naturii)Salut TPU! Intrebarea mea este despre licee si profile. Termin acum clasa a 9-a la profil de stiintele naturii(eu am vrut la acest profil). Mi se pare destul de greu(matematica si chimia e problema la mine) si as vrea sa ma mut la un profil mai "usor"dar si bun in acelasi timp. Faza e ca m-am obisnuit cu colegii si prietenii mei imi spun sa nu ma mut, dar mi-e teama sa nu ramas corijent in anii urmatori, Am intrat la un liceu mediu, este cea mai buna clasa, am intrat cu 8.89. Ma gandesc sa nu imi para rau mai tarziu...ma gandeam sa ma mut la profil economic sau comert. Vi s-a parut grea clasa a 9-a sau asa vor fi toate? Mie mi-e foarte frica la matematica pentru ca nu inteleg nimic si parintii nu ma dau la pregatire(au spus decat din clasa a 11-a ca ma dau) si la chimie pe primul semestru am avut media 8(era usor, nu erau probleme) si acum am 2 de 7 in oral dar la teza o sa iau 3 crying pentru ca nu am facut aproape nimic si mi-e rusine mai mult de profesoara care a explicat foarte bine,dar am fost foarte stresat in aceea zi si nu am reusit sa ma concentrez la teza(aveam inspectie la fizica si ne-a schimvbat si programul, am dormit 4 ore si la 7.30 teza...)

2 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

Apropo, daca ma mut la profil economic o sa schimb si liceul pentru ca liceul meu nu are acest profil.

| MiaAtasiei a răspuns:

Din ce judet esti? Nu te transfera! nu ai avea de ce.Prietenii conteaza, si daca ai nevoie de pregatiri incearca sa vorbesti cu Profesoara sa i spui ca ti e greu si ti e frica sa nu ramai corigent.E o prostie sa te transferi, eu toata viata asta am facut..si nu a fost ok