| icEmaN10 a întrebat:

KHey! Imi puteti spune ce materii se fac la profilul stiinte ale naturii? (M-ar interesa numa materiile nu si cate ore oh go on) Mersi!

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Mate M2, romana, fizica, chimie, franceza sau germana, engleza, informatica, TIC (tehnologia informatiei si comunicarii), biologie, logica (materie de clasa a 9-a), filozofie (materie de clasa a 12-a), economie (clasa a 10-a), educatie antrenoriala (clasa a 10-a), educatie fizica, istorie, geografie si cam atat.

3 răspunsuri:
| secrets a răspuns:

Salut! Pai se pune accentul pe biologie, chimie, fizica si chiar si pe matematica, dar bineinteles ca vei face si romana, engleza(materiile obisnuite) doar ca mai multe ore vei face din primele patru.Numai bine!

| beatrice9849 a răspuns:

Matematica,biologie,chimie...acolo te duci in special daca vrei sa dai la medicina, sunt materii debaza pentru acest profil.

| alexutza071 a răspuns:

Buna! pai se face geografia, matematica, engleza, fizica, chimia...astea sunt de baza...si ar mai fi logica(clasa a 9-a), pshigologia(clasa a 10-a), economia(clasa a 11-a) si filozofia in clasa a 12-a.Bafta!