| aliona_6797 a întrebat:

La admiterea la UMF Iasi (medicina generala) s-au dat anul acesta doua probe, chimie organica si biologie sau a fost la alegere, o materie dintre cele doua?

Răspuns Câştigător
| Domyno a răspuns:

A fost la alegere, intre biologie si chimie! Stiu asta pentru ca peste doi ani, si eu vreau sa dau la medicina numai ca la mures si am sesizat ca la toate facultatile se da la alegere intre biologie si chimie, mai putin cea de la cluj si cea de la bucuresti unde se da examenul de admitere la amandoua! baftawinking