| Marrythenight a întrebat:

Hei happy
La UMF Iasi, la medicina generala, s-a dat admiterea anul asta doar din biologie? aveai de ales, intre biologie si chimie? sau a fost iar biologie+chimie? ambele intr-un examen.

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La Medicină + Medicină dentară se dă test grilă din Biologie SAU Chimie organică - vezi pag. 13 din Metodologia de la linkul :
http://www.umfiasi.ro/......202014.pdf

Toate cele bune.

| Marrythenight explică (pentru bursuc001):

Multumesc enorm.Am crezut ca e ca la Cluj, unde s-a dat intr-un examen grila atat intrebari de biologie cat si de chimie. As vrea sa aud punctul dumneavoastra de vedere, credeti ca ar fi mai usor sa dau la chimie? aici totul e logic, nefiind nevoie sa tocesti tot manualul ala de biologie, pentru ca sunt adepta invatatului logic, si sa nu repet ca papagalul.

| trixiiie a răspuns (pentru Marrythenight):

Păi, ideea nu e să tocești manualul, ci să înțelegi, pentru că îți trebuie oricum la UMF să știi și bio, și chimia, și fizica.

| bursuc001 a răspuns (pentru Marrythenight):

Cu plăcere!

Depinde cum te descurci cu Chimia, respectiv cu Biologia...
Din punctul meu de vedere, cred că e mai uşoară Chimia happy

O seară frumoasă.

| Marrythenight explică (pentru trixiiie):

Da, dar am citit pe un forum si unii spuneau ca nu prea ai sanse daca nu stii manualul la perfectie, fiecare virgula... nu intri. Acum nu stiu cat de adevarat e cum am zis, eu voi incerca sa si inteleg nu numai sa tocesc, si pentru asta voi face si meditatii. Cu chimia si fizica ma descurc happy

| Marrythenight explică (pentru Marrythenight):

Cum au zis *

| Marrythenight explică (pentru Marrythenight):

Pentru ca SUNT adepta invatatului logic*

| Marrythenight explică (pentru bursuc001):

Eu ma descurc bine cu chimia, si biologia imi place happy O seara frumoasa si dumnevoastra happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Marrythenight):

Mersiwinking

| unprietenaproape a răspuns:

Succes