| sy46 a întrebat:

La BAC la romana, la poeti, se poate alege orice poezie, nu? De exemplu la Bacovia, sa studiez alta poezie, nu Plumb. Profesoara de la clasa asa ne-a spus, doar ca majoritatea prefera sa opteze pentru ce se face la clasa din comoditate.

2 răspunsuri:
| NimeniSiAtat a răspuns:

Da se poate alege orice, dar slabe sanse sa pice poezia.

| andreea49 a răspuns:

Da, poti alege, doar ca trebuie sa aiba aceeasi tema. De exemplu, la Bacovia poti alege dintre Lacustra si Plumb. Pe cand la Eminescu, trebuie sa stii 2 poezii, si nu una ca la Bacovia. Depinde de tema, la Bacovia, asa cum ti-am spus, poti alege dintre Lacustra si Plumb.