| loving2008 a întrebat:

La ce ajuta cursul ECDL?(in afara de faptul ca nu mai dai informatica la bac). Unde ma pot angaja cu diploma ECDL? C-am ce salariu minim as avea?(vreau detalii)

Răspuns Câştigător
| ancutsa13 a răspuns:

In cazul in care vrei sa te angajezi undeva unde se cer cunostinte despre utilizarea calculatorului, cu diploma ECDL iesi in evidenta angajatorului si nu vei mai fii nevoit(a) sa dai alte examene mai tarziu.
Salariul depinde de la firma la firma, ECDL nu iti modifica salariul, ci doar iti mareste sansele de angajare pe postul dorit.

2 răspunsuri:
| gloria_1375 a răspuns:

Diplomele sunt recunoscute la nivel international. http://www.ecdl.org.ro

| loving2008 explică:

Dau fundita pentru cel mai bun raspuns!