| LeiAdrian a întrebat:

La ce este mai usor de dat bacalaureatul? La Biologie sau la Chimie? Ma refer la Anatomie si Ecologie - materia din clasele a XI-a si a XII-a si la Chimia Organica care se face din clasa a X-a? Eu sunt la profil de Stiinte ale Naturii si as vrea sa stiu unde ar fi mai usor si unde ar mai fi sigur ca as lua o nota foarte mare : la Anatomie sau la Chimie Organica?

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Depinde de cum le ai tu cu chimia si biologia. Eu as alege biologia, desi e putin mai grea Anatomia, mai ales cand faceti chestiile cu sange :-&, cu vene, artere etc.
*-*

| Resurrection a răspuns:

Eu personal cred ca la biologie deoarece multi prieteni se plang ca nu inteleg problemele de la chimie dar totusi mai misca putin la biologie, deci BIOLOGIA!

| doarEu001 a răspuns:

Eu as alege biologia.chimia nu prea mi-a placut.acum depinde si de tine si de capacitatea ta de a invata la cele doua materii, la care retii mai usor.eu am dat geografie, dar daca as fi avut de ales intre cele doua, clar biologie.

| allexxys a răspuns:

Eu spun la Biologi este mult mai usor de inteles. si am prieteni care au dat la biologie si au luat note foarte bune...
Bafta!->:*

| Marr117 a răspuns:

Depinde la ce te pricepi tu. La chimie e materie mai puţină, dar este greu, trebuie să te pricepi. În schimb la biologie e mult de învăţat. Mie nu-mi place deloc chimia, deci aş opta pentru biologie. Dacă aş fi în locul tău aş alege bilogia şi măcar ai certitudinea că eşti stăpân pe materie, decât să dai la chimie şi să ai dubii. Baftă!