| AvalohAlyn a întrebat:

La ce facultati se intra doar pe baza de dosar? Umaniste mai ales.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu exista o regula, fiecare universitate dar si facultate isi face singure politica, poate aceeasi facultate, exemplu de litere, la Iasi sa fie si cu dosar ( particulara) dar si pe baza de examen( de stat) si oricum, asta nu este batut in cuie, in fiecare an fiecare facultate poate sa isi schimbe politica cu privire la admitere ( si nu numai) cum vrea ea, fie ca este privata sau de stat. Cel mai bine este sa te interesezi la facultatea unde vrei sa dai, dar inca o data repet in fiecare an se poate schimba, deci ce este acum valabil, poate la anul nu mai este.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

La multe facultăţi din ţară, încă NU s-a afişat modalitatea de admitere din 2015 ( sau alte detalii legate de admiterea din acest an )!

Vezi lista facultăţilor la linkul :
http://www.studentie.ro/....../index.php

Dacă/când te PLICTISEŞTI, poţi accesa fiecare facultate în parte şi verifici modalitatea de admitere :)
De asemenea, la fiecare poţi da click pe "Admitere" şi ai secţiunea "Rezultate" ( unde poţi vedea mediile )...

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg