| anonim_4396 a întrebat:

La ce facultati va duceti voi, cei de clasa a 12 a, de la profilul filologie? Si eu sunt anul asta a 12 a si e foarte greu, extraordinar de greu, dar apoi o sa fie si mai greu.

7 răspunsuri:
| rozalia25 a răspuns:

Limbi moderne aplicate se castiga cel mai bine.

| iulia_5454 a răspuns:

Pai cred ca cel mai important este ce iti place tie, sau ce ai vrea sa faci.ai putea sa alegi intre litere, limbi straine, drept, psihologie, jurnalism, istorie

| M.T a răspuns:

Habar n-amstraight face si eu mai am un am si is varza... si mor de frica la bac caut si u mai multe fac si intereseaza-te cu ce se manca si apoi fa o alegeretongue bafta scuze k nu ti-am putut fi de ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt tot la filologie bilingv.cred ca o sa ma duc la Drept.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am facut filologie, iar acum sunt anul doi la Psihologie si nu regret alegerea facuta. happy Bafta pe mai departe!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt rozalia: Ce limbi moderne faci? Limbi rare? Vrei sa-mi dai mai multe detalii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am facut filologia. am vrut sa urmez jurnalismul, dar nu am facut-o. am vrut sa dau la politie dar nu am facut-o. am mai vrut si la psihologie da nu am facut-o rolling on the floor am mai vrut sa dau la nu stiu ce sectie la brasov dar nu m-a lasat tata. intr-un final am dat la facultatea de istorie si stiinte politice.la sectia studii de securitate. nu trebuie sa urmezi o facultate pe profil neaparat. conteaza sa iti placatongue