| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt toate optiunile de facultati pentru cei ce au absolvit profilul filologie?

Răspuns Câştigător
| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Nu conteaza ce profil ai terminat. Poti intra la orice facultate vrei. Important e sa o gandesti bine.Ex: Tu ai terminat filologia, inseamna ca nu esti bine pregatit la matematica deci nu ai ce cauta la Politehnica.Da nu stai bine cu memoria sau nu poti invata cam 6 carti de peste 500 pag pe semestru nu ai ce cauta la Drept ...etc Trebuie sa alegi o facultate oricare vrei tu dar cu conditia sa stii cam ce te asteapta si sa fi sigur ca o poti termina.