| VisezCuOchiiDeschisi a întrebat:

La ce liceu si ce profil ar trebui sa mearga un copil care vrea sa devina jurnalist, prof de romana...e.t.c.happyFundoi!

Răspuns Câştigător
| dydysweet a răspuns:

Daca vrei jurnalist te duci la stiinte sociale, la alecsandri, vranceanu sau ferdinand daca ai medii amri sau la eminescu sau economic dar primele pe acre tiam spus sunt cele mai bune pentru ce ai vrea u sa te faci iar daca vrei prof de rom la pedagogic numai ca trebuie sa dai niste teste ianint e, la a muzica desen si rom sper ca te-am ajutat:X

| LoL2000 a răspuns (pentru dydysweet):

Tu la ce liceu esti ca ai o romana de balta O.o? straight face

11 răspunsuri:
| kathgilbert a răspuns:

Cauta un liceu teoretic cu profil uman, specializarea filologie.

| fanporsche a răspuns:

Pe langa ca e indicat sa te duci undeva la profil uman, conteaza si mai mult facultatea ce o faci dupa. Cunosc destule cazuri care s-au dus la facultate la litere, sociologie, psihologie, drept, jurnalism, design de la profil real si invers, de la profil uman la politehnica (asta mi se pare mai greu de facut dar se poate )

| muhuaxela a răspuns:

Filologie.De preferat intensiv engleza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Profil filologie.

Răspuns utilizator avertizat
| AshliyEliza96 a răspuns:

La profil uman, filologie jurnalism sau filologie limbi straine. Ar mai fi o oportunitate la liceele pedagogice sau seminare, in caz ca greaca sau ebraica iti plac laughing. Sper sa-ti fie de folos! Mult succes!

| andreea7mey a răspuns:

Pentru prof de romana nu prea conteaza la ce liceu te duci atata timp cat esti la filologie. Plus ca in ultimii doi ani nici macar nu mai faci mate si nici nu dai bacu din mate

| Allyson196 a răspuns:

Filologie.
Se orienteaza catre stiintele umane si le lasa la o parte pe cele reale.
Adica faci limba romana, limbi straine, istorie, etc si nu faci matematica, fizica, informatica.
Sper ca am fost de ajutor.

| ionica06 a răspuns:

Profil filologie