| Laurretta a întrebat:

La ce se referă citatul "banii nu au miros" de Caesar Vespasianus Augustus?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vespasianus a introdus WC-urile publice cu plata si la nedumerirea unuia, de ce incaseaza bani pentru acestea, i-a dat acest raspuns. Prin extenso se poate referi la banii obtinuti din orice afacere, cinstita ori mai putin cinstita. Numai bine!

1 răspuns:
| Kriminalkid a răspuns:

Prin aceasta expresie sunt ridiculizati oamenii care folosesc mijloace necinstite pentru a câstiga bani sau pentru a parveni. funda?