| Deyaa2 a întrebat:

La compunerea de la S2 la examen la romana trebuia titlu? Nu se specifica nimic in cerinta.

Răspuns Câştigător
| passenger a răspuns:

Dupa cum spuneti voi, adica ca la orice compunere trebuie titlu, si la a prima compunere (unde aveam de demonstrat ca e basm) trebuia... straight face
Daca ati fi facut niste modele de teste ati fi observat ca la unele subiecte unde-ti cere sa faci compuneri scrie clar "2 puncte se acorda pentru alegerea unui titlu adecvat compunerii!"
So, NU trebuia titlu!

13 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu cred ca trebuia.
In barem nu se specifica nimic de titlu si nu se acorda vreun punctaj pentru titlu.
Bafta

| xxdd a răspuns:

Chiar daca nu se specifica, ...toate compunerile au un titlu.
Nu cred ca vor scadea pentru asta, daca o vor face sigur va fi putin 0, 20 ceva in jur thinking

| PinkDea a răspuns:

Nu trebuia titlul ...in cerinte nu a cerut titlu dar eu am pus unul, aproape toti nu au pus titlu dar nu ti-o poate considera o greseala

| Veverita a răspuns:

Pai nu se specifica dar e o compunere libera nu e argumentare dar trebuia titlu.eu asa stiu...

| MamaOmida69 a răspuns:

Nu nu trebuia. eu am intrebat profele si au zis ca nu tongue stai linistit

| EmonicaLaura a răspuns:

Hey! Din moment ce nu scria nimic in cerinta nu trebuia.winking

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Nu cred, de obicei se specifica de exemplu sa dai un titlu expresiv compunerii sau ceva de genu, dar acum nu s-a mentionat nimic.

| aTi a răspuns:

Aia cu natura? Nu trebuia titlu trebuia sa o faci pe tema "natura" asta era un fel de titlu.

| aTi a răspuns:

Aia cu natura? Nu trebuia titlu trebuia sa o faci pe tema "natura" asta era un fel de titlu

| Buttercup30 a răspuns:

Teoretic trebuia pentru ca o compunere are si titlu.Depinde daca ei au in bare, mu` de corectat sa scada daca nu are titlu.

| Geannni a răspuns:

Nu trebuia!

| Deyutzica a răspuns:

Normal.Tu ai mai vazut compunere fara titlu? Nu are un titlu sus doar daca este fragment.

| Midway a răspuns:

Compunerea la Subiectul al 2-lea era vorba un Tablou de Primavara.Si da trebuia titlul si la Compunerea la Subiectul 1 trebuia titlul