| Lala20 a întrebat:

TREBUIA titlu la compunerea descriptiva de la subiectul II, B la evaluarea nationala de ieri de la romana? :o Deci clar in cerinta nu se cerea.este absurd sa ne scada daca nu am pus. voi ce stiti?!

7 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Chiar dacă nu se cerea, orice compunere trebuie să aibă un titlu potrivit descrerii care o faci.
Dacă ți se pare incorect depunde o contestație la timpul potrivit.

Numai bine!

| ReiVaN a răspuns:

Pai indicat e sa pui dar nu cred ca se scade, sau daca se scade nu iti ia multhappy

| Annaa a răspuns:

Poi...ar fi chiar absurd sa ne scada, din moment ce nu scria sa dam titlu compunerii!

| Gabriel1 a răspuns:

Nu,nu trebuia nici un titlu, doar sa descrii acel peisaj din natura.happy

| goie a răspuns:

Nu trebuia titlu, va asigur eu

| rastaman590100 a răspuns:

Mda. pe barem s-ar putea sa fie si titlul.

| Erol21 a răspuns:

Orice compunere are un titlu! Iar pe barem se acorda 1 punc pentru unitatea compozitie:titlu si cele 3 parti:introducere, cuprins, incheiere.Adica ai pierdut 0, 25 pcthappy