| anyhylator a întrebat:

La facultate dau admitere doar cei care vor sa intre la buget, sau dau toti si in functie de clasament se ofera finantarea?

Răspuns Câştigător
| RasturnicaSiTrixy a răspuns:

Sunt X locuri la buget si Y locuri la taxa. De obicei X < Y. Ocuparea locurilor se face in ordine descrescatoare a notelor la examenul de admitere (plus alte note, dupa caz)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toata lumea da admitere iar locurile se ocupa in functie de medie

| SadicJoker a răspuns:

Nu conteaza ce si cum, toata luma trebuie sa dea admitere la facultate pentru a putea intra.