| Alliexo a întrebat:

La Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine, secţia Limbi Moderne Aplicate ( Traducere şi Interpretare ), admiterea se realizează pe baza concursului de dosare? Şi dacă da, care a fost ultima medie de admitere din anul precedent? Mulţumesc. ( fundă )

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In niciun caz, dai admitere la prima limba aleasa, stiu ca admiterea se da chiar din traduceri dar nu stiu daca sunt si limba-romana si romana-limba sau doar una din aceste variante.
Celalata limba o iei de la 0.

| Alliexo explică (pentru Adry05):

Eu am vāzut pe site-ul UB că se intră pe baza mediei de la bac. Mulţumesc oricum pentru răspuns. happy

| Adry05 a răspuns (pentru Alliexo):

Eu am o cunostinta care da acolo anul asta si stiu ca se pregateste pentru admitere si stiu ca asta face, traduceri.
Cel mai sigur e sa intri la ei pe site sa te informezi ca nu vreau nici eu 100% sa te influentez si nici nu-ti recomand sa te bazezi strict pe ce ti se zice.