| ElenaRy a întrebat:

La l.romana trebuie sa scriu un eseu "Parintii nostri-luminosi ca sfintii" Puteti sa-mi propuneti niste idei, propozitii, expresii despre parinti, doar sa nu le luati de pe internet fiindca toata clasa o sa scrie eseurile de pe internet si nu vreau ca sa se repete, ajutati-ma va rog! pina maine trebuie sa-l scriu...mersi anticipat :*

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi îţi dai seama că la prima căutare pe google a "Parintii nostri-luminosi ca sfintii" va apărea asta :
http://www.google.ro/......http?/
A treia adresă e cea de pe TPU. Deci toţi vor putea accesa ceea ce scriem noi şi tot nu va fi ceva original. Cel mai bine e să pui tu mâna pe stilou şi să scrii. Baftă!

28 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Incepe cu evocarea chipului mamei de catre Ion Creanga:"Amintiri", cap. II.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot. caut si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jdfn bmbvgtkmbnsmdfbn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma ajutati va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Justin bibier imi place muzica ludacris baby enorm de mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai ?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chipul mamei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caroci wai asculta pa badia daca vrei asa eseu trebu sa trimiti sms cu codu EU S1n3 pr8s3 la numarul 0101 si asteapta raspuns ca mari dalbaiog ti-o mai facut mata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu poti cauta si în ziare căci sunt multe despre părinţi iar apoi nu este o problemă mare dar trebuie să pui mintea în mişcare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii sint persoanele cele mai dragi si trebuie sai iubim cum iubim soarele ce ne da caldura si niciodata nu trebuie sai parasim orice sar intimpla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

тг

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Egertyj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parinti ne dau tot ce au ei mai sfint pe lume ca noi sa fim fericiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu az tot am de facut ce sa fac?big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune capul in miscare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti proata poftim http://superreferate.wordpress.com/......i-parinti/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parinti sunt inspiratia scriitorilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii-nostri lumonosi ca sfintii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da citi a ai de nu stii sa compui niste rinduri? de o dragoste... of doamne...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa-ti spun, singura trebuie sa scriu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eseu pentru parintii nostri luminosi ca sfintii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii nostri-luminosi ca sfintii"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fara internet te vei descurca. ajunge nu chinuiti internetul lasatil in pace

| Cici_6929 a răspuns:

Sunteti doi ingeri ce-mi vegheati viitorul…
Poate nu va spun asta atit de frecvent si stiu ca e necesar sa-mi cer iertare.In acest moment nici nu stiu sau poate nu exista asemenea cuvinte magice si pretioase care ar exprima acest sentiment puternic de multumire care a incoltit in sufletul meu.Si aceasta se datoreaza faptului ca voi ati avut grija de acest sentiment sa creasca in cugetul si inima mea.
As vrea sa va aduc recunostinta mea pentru ca, ma-ti creat si mi-ati oferit viata in dar, ceea ce cred ca este foarte important in existenta si formarea unui om, doar nimic nu se poate crea fara cumplite renuntari si sobra seriozitate.
Ca mi-ati oferit o copilarie care a devenit in scurt inima tuturor virstelor.Si intotdeauna ati sustinut faptul ca : un copil poate sa –l invete pe un adult trei lucruri : cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.
Ati facut tot posibilul sa savurez si eu placerea de-a merge la scoala. Unde am invatat unul din cele mai importante lucruri, care in viziunea mea ar suna in felul urmator:,, Scoala este pentru viitorii cetateni mai mult decit un izvor de cunostinte folositoare pe parcursul vietii, ea devine Iordanul in care ei primesc adevaratul botez al patriotismului."
Si adolescent de care am parte acum se datoreaza la fel muncii depuse de voi.In aceasta perioada am descoperit faptul ca anume voi ati construit baza pe care eu incerc sa intemeiez un viitor.
Nu ar fi logic sa plasez toate lucrurile facute de voi pentru binele meu intr-o anumita ordine.E mult mai corect sa va spun ca, punctual maximal l-au atins toate si va multumesc pentru dragostea oferita de voi in fiece zi.Aceste sentimente ce stau la baza vietii, pe care o biruie timpul si care infring moartea, ma fac sa traiesc murind si s-a mor traind, ele ma ridica in ceruri, dar ma arunca in hauri, ce unesc clipa cu eternal, ce nesfirsesc necuprinsul, dar si eclipseaza zarile, ce dau putere, dar si aduc durere, cum sa-le pastrez cu virsta care schimba perceperea si intelegerea?…
Sunte-ti cele mai scumpe fiinite din viata mea si sper sa fiiti mindri de roadele muncii depuse!