| killllls a întrebat:

Salut,maine am corigenta la logica, si nu stiu ce sa scriu la examen, faza e ca o sa fiu singur intr-o clasa si pot scrie pe o foaie ce vreau, dar nu stiu ce sa scriu, pe parcusul anului am invatat despre propozitii, ps : sunt in clasa a9a

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, logica nu e deloc grea, nu stiu cum de ai reusit performanta de a ramane corigent. Invata bine patratul logic si cele 4 propozitii categorice SaP= Toti S sunt P, SeP= Niciun S nu este P, SiP= Unii S sunt pe, SoP= Unii S nu sunt P. + ce ti-a predat profa, nu pot sa cred ca n-ai sa stii sa scrii ceva macar de un amarat de 5.

| killllls explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

A prins profa boala pe mine si nu am mai mers la ea la ora. big grin

1 răspuns: