| Alinus23031230 a întrebat:

La liceului henri coanda poți deveni aviator?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

La liceu nu. Trebuie scoala de aviatie, care e un fel de facultate-scoala pentru carnet de sofer. Cu cerinte mai mari si examene mult mai grele decat cel pentru carnetul de soferi.

| Harley18 a răspuns:

E necesara si o facultate, liceul nu este suficent.

| Th3B3st4you a răspuns:

Da POTI! dar depinde ce fel de pilot vrei sa devii! Daca vrei pilot civil sau pe elicopter, trebuie sa apelezi la SSAvC ( Scoala Superioara de Aviatie Civila, care se afla la Bucuresti ), doar in cazut in care vrei sa devii pilot militar trebuie sa dai la " AFA ). Daca doresti la SSAvC, trebuie sa stii engleza ( min. 7.50