| DvDplayer a întrebat:

La mate-info fac mai multa matematica decat la stiinte ale naturii? Dau trofeu d-ala

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da. La mate - info este de nivel M1, cel mai avansat si, desigur, dificil fel de matematica predat la liceu. La stiinte ale naturii este M2, mai usor decat la mate-info.

| DvDplayer explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Si daca vreau matematica si fizica la cel mai inalt nivel am unde sa ma duc? Conteaza di liceul sau toate au aceeasi materie?

| zurick a răspuns (pentru DvDplayer):

Aici absolventă de mate-info.
Dacă asta vrei, mergi la mate-info. Științe alte naturii e mai mult pentru biologie/ chimie ( iach )
Toate liceele de la un anumit profil au aceeași materie însă dacă vei fi la un liceu mai bun, vei și avea profesori mai buni chipurile. La sn e scos un singur capitol ( șiruri îh ) și atât, în rest, da, ai mai multe ore și chipurile e mai greu bacul la mate-info, da depinde de noroc/ șansă. Am pățit să găsesc variante mai grele la sn laughing
Da e fain profilul de mate-info dacă ai alte întrebări legate de el sunt aici

| rosessunflowersandlillies a răspuns (pentru DvDplayer):

Matematica la cel mai inalt nivel e la mate-info, fara discutii. La fizica depinde. In principiu materia e aceeasi, insa in general iesi mai bine la mate-info, sau cel putin profesorul meu zicea ca la mate-info se face mai multa fizica decat la stiinte. Daca nu te intereseaza biologia si chimia nu are sens sa dai la stiinte ale naturii, mai ales ca spui ca vrei matematica.

| DvDplayer explică (pentru zurick):

In viata vreau sa ma duc pe fizica. Dar fizica este strans legata de matematica, si matematica oricum imi place. Deci intrebarile mele sunt : cate ore ati avut (h/saptamana daca mai tineti minte)? Si cum a fost fizica (usoara-medie-grea/de clasa joasa-medie-inalta)

| zurick a răspuns (pentru DvDplayer):

4 h de mate normale ( +1 opțional deci 5 )
Vă veți alege în fiecare an opționalele pentru anul următor ( 1 în a 10 a, 3 în 11-12 și poate fi orice am avut de la materii de bac la desen laughing )
De fizică în 9-10 ai 2h și în 11-12 ai 3h ( fără opționale )
Hmmm, mulți colegi au dat bacul la fizică, eu nu laughing E ok fizica, nu era preferata mea, da asta-i preferință personală. Ca nivel nu știu ce să-ți zic, depinde și de profesor, tor ce pot spune e că mi-a plăcut termodinamica și am urât optica laughing
Dacă mai ai întrebări, oricand, sunt aici