| Mara6392 a întrebat:

La materia la alegere de la bac vreau să o dau la geografie. Eu am început din ianuarie să iau materia de la început și nu m-am axat asa de mult pe materia de clasa a 12a la geografie, pentru că vreau să o învăț aproape pe toată săptămâna viitoare. Acuma, profa de geografie mă amenință că, dacă nu iau peste 9 la simularea de joia asta, ea nu mă mai vrea în grupa de geografie și să îmi aleg altă materie. Ce să fac? Să continui să învăț în ritmul meu sau să îmi aleg altă materie?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Ceea ce face profa ta se numește abuz.
Eu am avut colegi care au dat o simulare la logica,apoi la geografie și nimeni nu a zis nimic.
Așa că, daca vrei sa dai musai la geografia, învață în stilul tau, iar dacă nu îți 9, înveți singur pentru geografie... fara să fii în grupa ei amarata(ca sfat) și să îi demonstrezi că poți lua nota mare.
Dar oricum, nu cred că intenția ei e sa te scoată din grupa, ci doar te amenința in acest mod pentru a te pune pe învățat.

| ioana748 a răspuns:

Nu ți poate influenta în nici un fel prezenta ta la examenul de la BAC.
Mulțumești pentru ajutor și te descurci în ritmul tău.
Neimportant ce dorește dansa.
Asa ca nu schimba materia.

| Sportacus123 a răspuns:

Nu are voie să facă asta profesorul tău de geografie.