| MareanN a întrebat:

Salutare! Ma numesc Marian si am 18 ani. Sunt in clasa a 12-a la arhitectura si am o problema, destul de majora dupa parerea mea. Simularile incep pe 25 ianuarie 2022, eu dand bacul la romana, istorie (obligatoriu) si am de ales intre logica si geografie. Problema este urmatoarea: habar nu am ce sa aleg sa fie mai bine pentru mine, sa dau la logica sau la geografie. Nu stiu unde este mai putina materie de invatat si mai usor de luat o nota mare. Ideea este ca la logica am ramas putin in urma cu materia, iar la geografie mai bajbaiesc ceva ceva, dar daca o mai tin tot asa cu nelamurirea asta, s-ar putea sa pierd ritmul la amandoua si sa nu ajung nicaieri. Va rog daca m-ati putea lamuri as fi chiar recunoscator.

5 răspunsuri:
| Iamforfun a răspuns:

Mie logica mi se pare mai ușoară decât geografia.

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca esti singurul care trebuie sa-ti raspuzni la intrebarea asta, fiindca nu te ajuta cu nimic ce alegem noi, odata ce tu esti ala care trebuie sa inveti materia, indiferent de ce alegi.

| MareanN explică (pentru Violleta2022):

Ok, mersi. Cel mai probabil o sa merg pe geografie.

| Lukasssz a răspuns:

Logica,eu unul o inteleg mai usor.

| MareanN explică (pentru Lukasssz):

Stai ca acum sunt iar confuz laughing