| AndreeaBacanu1999 a întrebat:

La olimpiada de romana, de ex etapa judeteana, subiectele celor de pe profil uman sunt la fel cu cele pe care le au cei de pe profil real? Nu mi s-ar parea corect, avand in vedere numarul diferit de ore de romana...

1 răspuns:
| AlbertDaniel a răspuns:

Olimpiada este facuta pentru cei care excelează intr-un anumit domeniu(se presupune ca daca excelai la romana te duceai la filologie). Nu e incorect, se cer performanţe char şi peste cei de la filologie, orice profil ai fi la olimpiada se cere excelenţă.