| schlau a întrebat:

La profil "stiinte ale naturii" imi aleg intre franceza si germana?

Răspuns Câştigător
| Munchkin a răspuns:

@gyovany95, complet fals. Liceul meu este bilingv engleza, si (pe langa engleza) avem de ales intre franceza si germana. Unele licee nu fac germana, dar asta nu inseamna ca toate sunt la fel.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca a fi sa-ti alegi, ia germana, o fi mai grea, dar e mai buna big grin

| Loredana_4793 a răspuns:

Nu.Eu sunt pe acest profil si fac engleza si franceza, cate 2 ore pe saptamanawinking

| Munchkin a răspuns:

Poti sa iti alegi si franceza/engleza sau germana/engleza, nu neaparat doar franceza/germana. Acum depinde de liceu.

| laura_8904 a răspuns:

Cred ca depinde si de liceu; eu sunt la acelasi profil iar la noi fiecare face limba straina pe care a facut-o in generala limba1:limba straina pe care ai facut-o din cls a 3-a iar limba a doua cea pe care ai facut-o din clasa a 5a spre exemplu eu am facut dn clasa a3 a engleza deci am eng prima limba si gemana a doua limba dar am in clasa colegi care au facut franceza si de aceea suntem cuplati cu o alta clasa dar cum am mai zis depinde de liceu:d

| Rj a răspuns:

Depinde de scoala.

| gabygaby a răspuns:

Nu conteaza profilu, conteaza ce ai facut in generala, daca prima limba straina a fost germana si pe urma engleza faci germanabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La profilul aceste nu cred ca vei fi nevoit sa alegi intre doua limbi straine, doar la bilingv happy

| gyovany95 a răspuns:

Prietene poate franceza si engleza, limba germana nu e punct de studiu decat universitar (optional) in tara noastrahappy