| tudor2077A a întrebat:

La profil uman clasa stiinte sociale este obligatoriu bilingv?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum e profilul in scoala respectivă: aia e, te conformezi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Dar ce înțelegi prin bilingv? Să se predea clasa în două limbi deodată, că asta înseamnă bilingv?

| zilog a răspuns:

Ești în țara ta! Care este limba oficială a acestui stat! Ce fel de cetățean ești!
Așa când îi prinzi că vorbesc in alte limbi pe la cursuri
cum sări cu tupeu la gâtul lor și spune-le exact așa :
"VĂ ROG SĂ VORBIȚI IN LIMBA DE STAT!"
Dacă se prefac că nu au înțeles le spui "vă rog permitețimi să vă explic ce am dorit să spun : HAIDEȚI SĂ AVEM UN DIALOG ÎN LIMBA OFICIALĂ A STATULUI ROMÂN "

Dacă fac fițze și figuri te adresezi armatei care va veni și va cuceri teritoriul vremelnic ocupat de inamic și va institui limba Română ca limbă obligatorie și oficială în interiorul REPUBLICII DEMORATE ROMÂNIA

De și pare o nebunie dacă ei folosesc altă limbă de cât limba ofeicială la cursurile normale obisnuite plătite de ministerul învățământului si tu prin asta ai un impediment de a invăța la liceul scoala facutatea respectivă cu predare in limba română! Eu sunt sigur că armata le va reaminti că aici este România!

Armatei le spui că unii se cred în altă țără și predau în limba cailor pe care tu nu o înțelegi la liceul cu predare in limba Română iar acei cotorpitori sunt PRESTATORI DE SERVICII plătiți de ministerul învățământului din România să predea în limba Română și ei pe banii statului Român intr-un liceu Românesc predau in limba cailor!

Dacă le spui exact așa avocatii si juridic este mult mai ușor să te iei de iei in continuare și unii mai știu legi și o să se sperie dacă le spui exact dar exact așa și nu în alte feluri!

| zilog a răspuns:

Eu nu stiu cum ai putea să câștigi bani in mod real din profilul uman!?
si chiar nu fac caterincă!
Iti recomand mai bine o scoala profesionala de tinichigiu vopsitor auto
pentru ca vin macar 300 lei in fiecare zi banii tai profitul tau bani curati cu care pleci acasa in fiecare zi ca si vopsitor! si muncesti doar 4 ore / zi
iar in general munca nu o faci tu ci copii pe care ii primesti in practica de pe la licee sau alte scoli profesionale.
asa ca tu iei doar profitul 300 lei pe munca altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.