| Ackles a întrebat:

La profilul de filologie la se dala BAC? Ca vreau sa ma transfer de la chimie biologie si nu stiu la ce dau teza si BAC-ul. Care ma poate ajuta cu niste informatii? Dau funda! Si sa-mi spuneti daca fac multa matematica, fizica, chimie, biologie, mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| adddaa a răspuns:

Stiu ca la filologie din clasa a11a nu mai faci mate, fizica si chimie. Se da teza din romana, latina, prima limba straina, istorie/geografie. Si deocamdata am gasit la bacul de anul acesta la ce dai bac http://www.clopotel.ro/......calaureat/
Sper ca te-am ajutat :)

8 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Din clasa a XI-a la profilul uman nu se mai preda matematica, fizica, chimie si biologie. Se dau teze la romana, latina, istorie sau geografie. La examenul de bacalaureat se se dau examene la romana, istorie si la alegere dintre urmatoarele materii: logica, sociologie, psihologie, economie sau geografie. De asemenea, se mai dau competente la TIC si o limba straina la alegere. Eu ma duc la filologie pe franceza, ma mut si aleg economia pentru ca imi place si mi se pare usoara. O sa dai diferente in vara asta la latina, muzica si limba profilului de filo: engleza sau franceza. Bafta!

| Enzo2011 a răspuns:

Pai din cate stiu eu romana.o limba straina, istorie, ceva competente digitale care sunt la toti si ceva din filosofie sau psihologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La filologie dai la bac romana si istorie obligatoriu. si la alegere o materie dintre: logica, psihologie, sociologie, economie sau geografie. iar la teza dai romana, latina, engleza numai daca esti intensiv cred, si la alegere geografie sau istorie happy e o idee buna sa te transferi e mult mai lejer ca la real. iar la bac nici nu se compara. bafta sper ca te'am ajutat

| Danaberciu a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cu limba straina ce faci draga, sau tu ai fost scutita? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce sa te transferi? Asuma-ti faptele acum! Ai pus chimie-biologie, termina cu chimie-biologie!
Lasa ca sigur va putea mintea ta de inteligent mic sa treaca bac-ul, nu trebuie sa trisam si sa infestam clasele de filologie si stiinte sociale cu lenesi!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai voi nu stiti ce vb niciunul. eu am terminat anul asta filologia. la bac se da asa scris romana si istorie obligatoriu si la alegere intre geografie si celelalte pe care le'am mai enumerat mai jos.deci mademoiselle gresesti la bac nu alegi intre geogra si istorie alegi intre geogra si celelalte istoria e obligatorie.winking

| Rux_4388 a răspuns:

La progilul filologie dai bacu din romana oral si scris engleza/franceza oras si scris geografie/istorie informatica...