| AdrianCraciunoiu a întrebat:

La profilul filologie bilingv spaniola esti obligat sa dai bacul spaniol? Sau doar cine vrea il da? Cate ore se fac la fiecare materie?

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Eu sunt într-o clasă în care jumătate suntem la Engleză şi jumătate la Spaniolă.
Eu sunt în grupa de Engleză.
Colegii mei, cei de la Spaniolă, cât şi eu, de la Engleză, putem da Bacalaureatul şi la a doua limbă străină pe care o studiem.
Cei de la Spaniolă au Engleza a doua limbă iar noi, avem Franceza.
Se fac şase ore de Spaniolă şi două ore de Cultura Spaniei sau Istoria Spaniei, depinde de an. În total, opt ore de Spaniolă pe săptămână.
Pa-pa.

| lexi21 a răspuns:

Bacalaureatul la o limba straina e la alegere, de obicei alegi intre engleza si altceva.