| AdrianCraciunoiu a întrebat:

Cum e la profilul filologie bilingv spaniola? La ce se da teza? Cate ore se fac la fiecare materie? E cineva care a terminat acest profil? Va rog sa ma ajutati! Sunt in clasa a 8 a si vreau sa ma duc la acest profil. Am nevoie de ajutor.

3 răspunsuri:
| IancuDobrin a răspuns:

Pai e foarte frumos! happy
Se da teza la romana, si spaniola. Din a 11a nu vei mai face mate. Si se face mai multa romana si spaniola.

| AdrianCraciunoiu explică:

Si la ce se mai da teza in afara de romana si spaniola? Istoria/Geografia se da la istoria studiata in annul respectiv sau la istoria/geografia spaniei. Daca sunnt pe filologie bilingv spaniola dar prima limba e engleza dau teza la engleza sau spaniola. Va rog sa ma ajutsti

| IancuDobrin a răspuns (pentru AdrianCraciunoiu):

Pai probabil se da si la istorie sau geografie ce alegi, banuiesc ca istoria v-a avea mai mult de-a face cu limba romana. Vei da teza la spaniola.