| bogdan25_6508 a întrebat:

La profilul filologie intensiv engleza la ce dau Bac-ul?

5 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună. La filologie dai bac-ul la: engleză sau franceză (e la alegere), istorie, și română.

| AnonimaOk a răspuns:

La filologie bac-ul se da oral, ca toate profilurile, la o limba straina (3 probe- scris, citit, comunicat), romana si competente digitale (TIC) unde se dau calificative de genul avansat, mediu, experimentat, respectiv la engleza cu A1, A2, B1, B2, C1, C2 unde A este cel mai bun C ar fi mediu... oricum astea sunt cam degeaba pentru ca primesti o diploma sau asa ceva de la ele dar nu influenteaza media adevarata a bacului.
Bacul scris, care cred ca te intereseaza de fapt se da la romana, istorie, la alegere dintre latina(cred) / psihologie / nu stiu sigur daca si geografie. Sper ca am ajutat.

| BiaBby a răspuns:

La profilul tau bilving engleza se da la romana, istorie, prima limba straina(in caz ca nu dai la amandoua), si apoi la o materie la alegere dintre geografie, stiinte socio-umane(logica, psihologie, filosofie).

| yo547 a răspuns:

Buna,romana,istorie iar la proba 3 este la alegere intre geografie, logica, sociologie, filozofie.Te-am pupat sper sa iti fie de ajutor. Funda?

| Memo199 a răspuns:

Cel mai importan e că nu se dă la matematică laughing