| luri a întrebat:

Legi de compozitie : pentru grupuri de matrici - intotdeauna avem I ( matricea unitate)? iar pentru element simetrizabil trebuie sa facem inversa sau cum? Pt cei din clasa a 12. Va rog lasati-mi un raspuns daca stiti, profa mea preda si nu explica iar daca ies la tabla si nu stiu ma trimite in banca... asa profa. Si luni am test.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca I = matricea unitate, atunci legea de compozitie e inmultirea si elementul simetric e matricea inversa.