| Anonim6282 a întrebat:

Ma pot transfera la un profil vocational daca am fost admisa la probe dar nu am avut medie?

Răspuns Câştigător
| NMG22 a răspuns:

Daca vrei sa te transferi la un profil vocational va trebui sa dai din nou toate probele si sa ai media mai mare decat cea mai mica medie din clasa in care vrei sa intri (de exemplu tu vrei sa mergi in a 9-a la liceul de arte plastice, pe arhitectura, iar daca cea mai mica medie din clasa e 7, 99 tu trebuie sa ai cel putin 8). Dar din cate stiu eu asta se poate face de abia din semestrul al 2-lea al anului scolar si pana atunci probabil te vei obisnui cu colegii si profesorii si va fi cam naspa sa schimbi totul radical pentru o a doua oara...
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cui îi pasa, le dai din nou oricum.

| Pati2500c a răspuns:

Eu stiu ca poti