| enjdbhbchb a întrebat:

Mai iau premiul intai daca am notele acestea la matematica 4, 4,6,6,6,9? Mi am calculat media la matematica si imi iese 5, 8 adica 6.In rest am note foarte bune...

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa iei premiul intai cu media de 6!
Poti lua anul asta mentiune sau nimic.

| enjdbhbchb explică (pentru Violleta2022):

Am luat premiul intai.

| Violleta2022 a răspuns (pentru enjdbhbchb):

Nu te cred!
Pune aici o poza cu tine si dimploa de premiul 1!

| johnnny123 a răspuns:

Premiul întâi îl iau cei cu mediile cele mai mari din clasă.

De unde vrei să știm noi ce medii au colegii tăi? Dacă ai zece colegi cu medii mai mari decât tine, cum să iei premiul întâi?

| enjdbhbchb explică (pentru johnnny123):

3 copii au media mai mare decat mine, atat

| Caro34 a răspuns:

Bună! Cum vrei să mai iei premiul I dacă ești copil de nota 4? Premiul întâi se ia de cei care luptă pentru mai mult, adică note de 8, 9, 10! Pune mâna pe carte și învață fiindcă viața e grea și vei face și tu copii care au nevoie de un părinte inteligent și cu posibilități materiale. Numai bine!