| aihwh a întrebat:

Maine am proba la romana pentru examenul national.

Vreau si eu sa stiu care e faza cu lasatul marginii la foaia de examen? straight face
Mersi!

Răspuns Câştigător
| LitaKamelya a răspuns:

Pai trebuie sa lasi margine ca sa stii de unde incepi cu alineat. Eu asa am fost invatata... faceam o margine pe coala, o indoiam putin cat 2 degete iar dupa mai lasam putin spatiu si incepeam sa scriu. Doar ca sa ai grija sa nu indoiesti prea tare sau chiar deloc... foarte foarte putin incat sa iti faci o idee.

2 răspunsuri:
| stefanutzstefan a răspuns:

Trebuie intai tot sa faci pe ciorna si dupa aia sa copii

| Anca23earl a răspuns:

La examen, e un colt in care iti scrii numele prenumele, clasa, liceul etc. si in timp ce tu rezolvi examenul pe aceiasi foaie, profesorul vine la tine si iti lipeste coltul ala cu o banda adeziva. motivul este ca profesorul care o corecteaza sa nu stie a cui e lucrarea, sa nu faca favoritism. gen sa nu-i puna nota mai mare pentru ca e din clasa lui respectivul..intelegi?big grin