| Shine28 a întrebat:

Maine va avea loc examenul national la romana. Am inteles ca o sa apara o varianta oficiala. Este adevarat? Sau nu apare acum, ci dupa examen?

5 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

De obicei variantele oficiale de examen sunt puse pe net dupa examen, ele fiind examene nationale pentru viitorii boboci de liceu si sunt confidentiale, sigilate in plicuri (cel putin la mine acum 2 ani in clasa a VIII-a asa a fost). Inca mai ai timp sa cauti alte variante pe net si sa le rezolvi, sa vezi ce stii, la ce te mai incurci si ce nu stii, sa revizuiesti asta pana maine. Bafta tie si tuturor celor care dau maine examenul!

| Shine28 explică (pentru znstr):

Ok,multumesc! profesoara mea de matematica spunea ca se va afisa azi o varianta oficiala si de asta am intrebat.

| znstr a răspuns (pentru Shine28):

Asa si eu cand am dat examenul scria peste tot "varianta oficiala de examen national", dar nu s-a dat nici macar pe aproape ce gaseam eu pe net, deci cel mai bine este tot sa inveti si sa nu-ti faci griji atunci.

| dedebt a răspuns:

Dupa examen, evident. happy

| Lora1 a răspuns:

Dupa examen