| Noveron a întrebat:

Maine am teza la romana si am foarte mult de invatat. Voi cum invatati cel mai repede?

Răspuns Câştigător
| reflection13 a răspuns:

Pai daca pana acum nu ai invatat nimic iti recomand multa cafea pentru ca va trebui sa stai toata noaptea. Sper ca ai notitele de la ora pentru ca dupa ce ai inteles materia, cel mai usor o poti invata din notite. E foarte important sa intelegi, pentru ca daca vei toci, nu rezolvi nimic. Incearca sa faci o legatura intre conceptele pe care le inveti, deoarece asa le retii mai usor. In ceea ce priveste partea de eseu (pentru ca presupun ca o sa fie si asa ceva), trebuie sa stii bine partea de literatura, ceea ce e cam greu de realizat acum. Incearca macar sa citesti niste rezumate si sa iti schitezi aspectele cele mai importante din operele respective.
Cel mai bine e sa inveti cu pixul in mana, sa-ti sintetizezi materia. Mult succes! happy

2 răspunsuri:
| Bianca3108 a răspuns:

Eu dau teza marti sad. Pai imi fac schema lectiei si pe aia o tocesc big grin, apoi completez din manual cu noi cunostintebatting eyelashes, iar la mate invat formulele si teoriile happy. Bafta la teza! :*:*:*. Pa-pa! wave

| contpublic a răspuns:

Depinde cum prinzi tu, eu invat repede cititind su dupa aia scriind e am retinut, sau citind in gand si repetand cu voce tare big grin, nu stiu depinde si de tine poti incercawinking