| aLyN_4462 a întrebat:

Maine dau o simulare de examen sa vada profesori cand o sa luam la examenul real, dar nu stiu ce sa invat ca e la prima vedere.Luni la romana si Miercuri la mate(la mate am vazut varianta oficiala stiu dupa cum sa ma orientez). Dar la romana nu am gasit-o.
Care imi da link cu varianta oficiala de examen cls 8 are fuditza

Răspuns Câştigător
| anuk a răspuns:

Http://www.edu.ro/index.php/articles/14204 (asta e ce ai de invatat)
http://mate.info.ro/MaterialDescription.aspx?ID=1390 ( o descarci si ai modelul oficial+ baremul de corectare)
sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| mariajohanna a răspuns:

Cel mai bine este sa lucrezi din culegerile de teste pentru clasa a 8-a. Sunt doua culegeri, una de matematica si una de romana de la editura Paralela 45. Sunt pline cu teste pe modelul celor de examen.Lucrand dupa ele iti recapitulezi toata materia la ambele materii. Sfatul meu este sa lucrezi dupa ele pana la examenbig grin Multa bafta!winking