| NevăstuicăxD a întrebat:

Mâine dau prima teză a mea(clasa a-V-a ) la română...deci dacă puteţi să-mi daţi nişte modele de teze (dacă se poate să-mi daţi şi la mate, o am pe 22)şi să-mi spuneţi ce ar putea să-mi dea...
Mulţumesc anticipat! big grin

11 răspunsuri:
| ɔɐıɔ a răspuns:

Esti pe a V-a? O=o

| NevăstuicăxD explică (pentru ɔɐıɔ):

Sora mea...vaca de sora mea...

| marina11 a răspuns (pentru ɔɐıɔ):

Ce ti se pare asa. ciudat?

| nustiucenumesapun a răspuns:

Nu o mai fa vaca pe sora ta, probabil tie ti se potriveste apelativul acesta. daca zici ca 'vaca de sora mea' inseamna ca te consideri mai mare decat ea. daca asta insinuezi inseamna ca ai trecut prin datul unei teze, deci rezulta ca sti tu sa ii explici. ca sa nu mai pun problema ca este doar un pretext subiectul 'sora'
o teza este ca orice lucrare, diferenta este ca este putin mai ampla, nu este nimic de speriat.

| NevăstuicăxD explică:

Bă da toţi răspundeţi fără folos.

| marina11 a răspuns (pentru NevăstuicăxD):

laughing)).cum ai vrea sa raspundem? smug

| Andr3e a răspuns:

La romana presupun k a fost azi:17.11.2011.Si a fost usor, nup? Mi-ar fi placut sa-ti raspund mai devreme dar eu am dat teza tot pe 17
Sh la mate o dau tot pe 22. Sper k ai luat nota mare! Funda?; d; x;*

| NevăstuicăxD explică (pentru Andr3e):

Nu am dat încă mă, dau mâine.

| Andr3e a răspuns (pentru NevăstuicăxD):

Aha.Phai noua ne-a dat sh a fost din poezia Gerul de Vasile Alecsandri. Sa scriem ...Baga id meu si iti trimit coala(o copie)

| Andr3e a răspuns (pentru NevăstuicăxD):

Id=paunalexandra2000

| Andr3e a răspuns:

Auzi...Imi dai si mie id tau? Avem acceasi varstabig grin