| Zoinx a întrebat:

Matematica de clasa a 11-a are legatura cu matematica de clasa a 10-a?

9 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Normal ca da.

| Nastia a răspuns:

Are legatura, pentru ca trebuie sa ai habar sa rezolvi o ecuatie, dar va avea niste ramificatii. vom invata lucruri f noi, cum ar fi ca 1+1=3, uneori si 4.deci,vai de capul nostru.si eu trec a 11-a.winking

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

O să aveţi două "matematici".
Algebră şi Analiza Matematică.
Algebra e continuarea a ceea ce aţi învăţat în clasa a X-a iar Analiza e o extindere a ceea ce aţi făcut în clasa a X-a la Funcţii şi Dependenţe funcţionale.
O să vezi la analiză cât de complicate pot deveni funcţiile şi că injectivitatea, surjectivitatea şi bijectivitatea unei funcţii sunt mult mai importante şi de aceea aţi insistat pe demonstrarea lor.
Analiza chiar e faină când începeţi cu limitele de funcţii, până acolo, o să pară cam ciudat.
Succes!

| BruneTTe a răspuns:

Eu trec in clasa a 11`a. In a 10`a profu` ne zicea ca are legatura, sau poate ca ne zicea asa numai sa invatam laughing
Ceea ce stiu este ca vom incepe analiza matematica, niste exercitii pe care ca sa le poti rezolva trebuie sa stii o tona de formule. pff.

| Minks a răspuns:

In fond si la urma urmei tot numerele le studiezi, deci normal ar trebui sa aiba legatura.

| Christina a răspuns:

Normal ca are! Are legatura cu toata matematica! E mai frumoasa Analiza matematicabatting eyelashes

| nicoleta24 a răspuns:

Matematica de clasa a 11-a are legatura cu toata matematica studiata pana atunci. Matematica tot matematica e!

| IuliaTeodora98 a răspuns:

Buna. mama mea este profesoara de matematica si spune ca nu prea are legatura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu... poate mai ai 2 3 lectii de acelasi fel din clasa 10