| Pp21 a întrebat:

Medicina: Bucuresti sau Cluj? Si de ce?

7 răspunsuri:
| Sonnia a răspuns:

Fii atent(a) ca la Bucuresti se da la admitere si fizica, pe cand la Cluj se da doar 50% chimie si 50% biologie. Eu zic sa mergi la Bucuresti...

| Pp21 explică (pentru Sonnia):

Eu stiam ca la Bucuresti se da ori bio si chimie ori bio si fizicahappy

| AdelinaC a răspuns (pentru Pp21):

Da asa e cum zici tu.Ai 60 de intrebari de bio si 40 din chimie sau fizica.
Parerea mea este ca facultatea de la Cluj este mult mai buna, de multe ori si cei de la Carol Davila se iau dupa ei.Acum depinde si de tine, daca esti din Bucuresti nu are rost sa dai in Cluj si invers pentru ca poti invata carte oricunde daca ai ambitie.

| Pp21 explică (pentru AdelinaC):

Nu-s nici din Cluj, nici din Bucuresti. Dar ma gandeam ca ar fi mult mai ok in Bucuresti, parca rampa de lansare e mult mai ampla, ca deh, e capitala. Cel putin asa am auzit.

| Sonnia a răspuns (pentru Pp21):

Pai de asta zic, e mult mai frumoasa fizica. Si da, Bucurestiul poate fi o rampa de lansare...

| XatomisX a răspuns:

Bucuresti pentru ca sunt profesori mai calumea happy

| Ekcstsy a răspuns:

Iasi se ia spaga si termini cu 10 laughing

Întrebări recente