| GeorgelPurandelPutaDeFer a întrebat:

Melcii au testiculele?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Melcii sunt hermafroditi fiindca fiecare dintre ei are atat organe genitale masculine cat si feminine in corpul sau. In sezonul de imperechere care are loc primavara (adica in perioada calda), melcii se cauta unul pe celalat, se miros si se musca usor intre ei si apoi se impreuneaza pentru un timp de 7 ore, fata in fata in plan orizontal. Se inteapa unul pe celalalt cu o substanta bogata in calciu de mai multe ori, dupa care punga ce contine vaginul si penisul permite indoirea si introducerea unui organ in celalalt. Operatiunea fiind similara cu ceea care se intampla si la oameni sau alte animale, sperma eliberata din penis este stocata intr-un canalul feminin oarecum similar cu uterul. In faza/momentul de imperechiere, glanda genitala nu elibereaza nici un zigot (ou), ouale fiind eliberate ulterior.
Sper sa fi si inteles ceva -ceva din explicatia prezentata. laughing

5 răspunsuri:
| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Toate ca toate, dar ce naiba nume de utilizator ai? laughing)))))))))

| AlexBananas a răspuns:

Tu ai creier? Melci nu au intrebat daca aitesticule deci nu intreba nici tu daca au. Ei au mai multe testicule decat ai tu neuroni.

| deeeaqq a răspuns (pentru AlexBananas):

E întrebare la miștolaughing)

| Chihaialexs a răspuns (pentru AlexBananas):

Melcii nu ai întrebat dacă el are testicule deoarece nu au această abilitate superioara.