| misss a întrebat:

Merita citita cartea Fowles-Magicianul? E interesanta? Cam despre ce e vorba in cartea asta?
Pentru cel mai bun Raspuns funditawinking

1 răspuns:
| matraguna1 a răspuns:

Da. merita. e genial autorul si ceea ce a putut scrie. e singura carte din care mi-am scos... citate. la fiecare pagina pe care o citesti presupui ceva, cum ai intors pagina descoperi ca e vorba despre altceva sau dimpotriva, crezi ca descoperi dar iar o iei de la capat...se joaca practic cu mintea ta si cea a personajelor. de povestit actiunea nu pot sa iti spun. pentru ca exact felul in care a creat personajele si ambientul e ceea ce face cartea atat de speciala. spor la citit, chiar merita sa ii acorzi timp sa o citesti.