| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a zis diriginta :
Elevi cu calitati trebuie sa le foloseasca in folosul celorlalti.
Cei care sunt asi la vreo materie, ei invata sa se perfectioneze.
Cum adica?

1 răspuns:
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

1) Elevi cu calitati trebuie sa le foloseasca in folosul celorlalti.

Omul are milioane de calitati dar la ce ar fi bune daca nu sa ii ajutam si pe altii care nu au calitattile pe care le avem si noi.

2)Cei care sunt asi la vreo materie, ei invata sa se perfectioneze.

Chiar daca esti bun la ceva, nu inseamna ca nu poti mai mult.

Sunt fericit ca te-am lamurit! happy