| withoutme a întrebat:

Neata, ma pregatesc si eu de un examen la mate in toamna, dar nu prea ma pot concentra si sa fiu cu capul acolo.voi ce tehnici de invatare folositi? este cineva care ar putea sa ma ajute eventual si cu niste explicatii? multumesc

4 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Cand e vara afara si canta pasarelele in copaci nu cred ca are nimeni chef de invatat, sincer.
Totul trebuie sa tina de tine, de psihicul tau.Practic trebuie sa-ti impui asta si sa zici in fiecare zi " pot, stiu ca pot". Totusi este matematica nu poate fi vorba de toceala sau ceva de genul deci trebuie sa faci exercitii zilnic pentru a-ti imbunatati calculele si metodele de lucru.
P.S Cand tu nu ai chef sa inveti, cineva o face.Acel cineva este concurenta ta in viitor!
Mult succes!

| DiannaaMiha a răspuns:

Evaluare nationala (capacitate)sau bac?
te pot ajuta numai pentru prima...

| EqInOx a răspuns:

Ia si tu MEMO-PLUS!

| Sergiu4321 a răspuns:

Eu atunci cand invat si-mi sta capul la altceva ( ex: o melodie ---> o ascult ca sa-mi plece din cap) incerc sa tratez focul cu foc, daca ma intelegi