| AvalohAlyn a întrebat:

Nu credeti ca orarul e prea incarcat la scoala?

Răspuns Câştigător
| Moryami a răspuns:

Ba da. eu sunt a 8 si am 6 ore in fiecare zi. am uitat sa mentionez ca si in a 7 a tot 6 ore am avut in fiecare zi -_- dreptate se numeste asta?

| AvalohAlyn explică (pentru Moryami):

Sa nu mai zic ca in liceu o sa ai si 7 ore.E cam ultra nasol.

| untu a răspuns (pentru Moryami):

Asa e normal! Pe vremea lui Ceausescu, asa era orarul cate 6 obiecte pe zi de luni pana sambata!

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu chiar, in majoritatea tarilor vestice asta este programul, uneori chiar cu mai multe ore. Numai ca acolo programa e mai bine structurata, in fine asta este alt lucru.
Scoala prespune si ideea de a te pregati pentru munca, unde trebuie sa stai si sa faci cam aceleasi lucruri, sa te concentrezi si sa muncesti intre 8 si 10 ore pe zi. Daca nu te obisnuiesti cu programul asta la scoala, in 12 ani de zile, atunci unde? La facultate sunt cursuri mai putine (depinde de facultate), dar cu scopul de a-ti lasa si niste timp pentru studiu, internshipuri si munca. tongue

| Nudamnume a răspuns:

Foarte..sunt intr a 9a la stiinte naturale, avem 4 romana 4 mate 4 fizica 4 chimie 3 info 2 bio 2 engleza 2 franceza...e foarte obositor mai ales ca nu e zi sa nu am de scris si invatat...