| Elena97M a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred :)) pe doua site-uti diferite am vazut ca doua profesoare diferite nu stiu de la ce intsitutii mari aveau parerile impartite. Una zicea ca e subiectiva aia care ne-a dat noua de cap alta zicea ca ii predicativa :| http://www.evz.ro/......88613.html si aici http://www.gandul.info/......r-9779807.
Eu chiar nu mai stiu ce sa cred si ma rog ca varianta buna sa fie cea pe care am dat-o eu :D. Totusi daca nici profesorii nu stiu sigur (nu ma refer la cele doua ci la profesorii nostri de romana cu pareri diferite) la ce se asteapta lumea de la noi? :|

5 răspunsuri:
| ιυвιтα a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...si eu sunt confuza...
Sper sa fie bun ceea ce am pus:p

| Elena97M explică (pentru ιυвιтα):

Http://image.stirileprotv.ro/media/document/60587749.pdf Oare chiar subiectiva sa fie? Tu ce ai pus? :P

| ιυвιтα a răspuns (pentru Elena97M):

Am pus predicativacryingcrying

| monicutza_3695 a răspuns:

La nivel de clasa a8-a este suboectiva, dar la nivel de clasa a12-a este predicativa.cred ca trebuie sa se puncteze ambele raspunsuri, nu numai raspunsul cu subiectiva.de ce sali se scada altora pentru ca unii gandesc mai mult decat altii.

| Elena97M explică (pentru monicutza_3695):

Chiar? Nu m-am gandit la asta. straight face